Lifestyle

Skuteczna walka z cellulitem. Zabiegi, kosmetyki, dieta

Cellulit to wciąż prawdziwe utrapienie wielu kobiet. Dotyczy to pań w różnym wieku, nawet nastolatek. Skąd się bierze i jak z nim walczyć? Dowiedz się więcej na ten temat!

Cellulit – skąd się bierze?

Czym właściwie jest cellulit? Co warto o nim wiedzieć? Jest to nic innego jak po prostu zniekształcona tkanka tłuszczowa, która uwidacznia się pod skórą. Zdaniem większości osób widok ten nie jest szczególnie estetyczny, nic więc dziwnego, że kobiety starają się z nim walczyć. Cellulit powstaje najczęściej w miejscach takich jak pośladki, uda czy brzuch. Rzadziej, ale zdarza się także na ramionach. Co istotne, ten problem nie dotyczy jedynie kobiet dojrzałych, ale niekiedy nawet i nastolatek. Waga nie ma tu większego znaczenia! Jakie są czynniki sprzyjające powstawaniu cellulitu? Wśród nich z całą pewnością można wymienić niezdrową dietę oraz zbyt małą aktywność fizyczną.

Jak pozbyć się cellulitu?

To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Czy to w ogóle jest możliwe? Jak najbardziej, można skutecznie walczyć z cellulitem. Są na to różne sposoby, ale nie da się wymienić jednego najlepszego. Żeby osiągnąć jak najlepszy efekt, musisz zadziałać całościowo.

Zadbaj o zbilansowaną dietę

Podstawą powinno być zadbanie o siebie od wewnątrz. Kluczem do dobrego wyglądu jest zdrowa zbilansowana dieta i w przypadku walki z cellulitem nie jest inaczej. Jeżeli zauważysz u siebie cellulit, w miarę możliwości wyeliminuj ze swojego jadłospisu niezdrową żywność. Pełnoziarniste pieczywo, chude ryby, warzywa, owoce i kasze – wprowadź je do swojego codziennego jadłospisu. Nie zapominaj także o nawodnieniu. Co najmniej dwa litry dziennie to podstawa, którą powinnaś zapewnić swojemu organizmowi.

Aktywność fizyczna to podstawa

Zbilansowana dieta powinna iść w parze z aktywnością fizyczną. Najlepiej będzie, gdy będziesz ruszać się często, ale nie każdy ma czas czy ochotę na treningi. Możesz je zastąpić na przykład długimi spacerami czy wycieczkami rowerowymi. Wybierz taką aktywność fizyczną, jaka najbardziej Ci odpowiada. W innym wypadku szybko z niej zrezygnujesz, a nie o to tu chodzi. Piękna sylwetka pozbawiona cellulitu to coś, co trudno osiągnąć bez regularnego ruchu.

Pielęgnacja i profesjonalne zabiegi

Dobrym pomysłem jest także sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki. Antycellulitowe kremy oraz olejki są dostępne w ofercie wielu firm. Są one zróżnicowane cenowo na tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Bywa też tak, że problem cellulitu jest tak zaawansowany, że należy wspomóc się wizytą w gabinecie kosmetycznym. Profesjonalista z pewnością może ocenić, jakiego zabiegu potrzebuje twoja skóra, żebyś osiągnęła oczekiwany efekt. Możesz wybierać spośród różnych sposobów, które wspomogą Cię w walce. Pamiętaj jednak o podstawie, jaką jest odpowiednia dieta i ruch, bo bez nich efekty zabiegów nie będą długotrwałe.

Zdj. główne: Huha Inc./unsplash.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *